درباره ما

رسکت
ظرفیت بسیار بالای صنعت گردشگری در ایران امکان رشد و توسعه این صنعت را نوید می‌دهد. به‌طوری‌که از نظر سازمان جهانی گردشگری، کشورمان جزو ده کشور اول دارای جاذبه‌های باستانی و تاریخی و طبیعی به شمار می‌آید. علاوه بر آن، توانایی‌های لازم برای پذیرش گردشگر سلامت نیز در این سرزمین پربار مهیا است. بنابراین و با توجه به امنیت بالایی که در این سرزمین برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم است، جا دارد میزان فعالیت برای آماده‌کردن بسترهای لازم جهت جذب گردشگر را افزایش دهیم تا در کنار سایر امکانات خدادادی، از این سرمایه‌ نیز بتوانیم بهره بیشتری ببریم.
امکانات گردشگری ایران را در چهارگوشه آن می‌توان به وضوح مشاهده نمود. از سواحل دریای خزر، جلگه، جنگل و مراتع بالای کوهها، آب و هوای معتدل، آب دریا با املاح کم و عمق مناسب، که هرساله مشتاقان بسیاری را برای گذراندن اوقات فراغت به سوی خود جلب می‌کند، تا کناره‌های‌خلیج فارس و تنگه هرمز به دلیل آب و هوای گرم و نیز در غرب و شمال غربی کشور، ارتفاعات پوشیده از برف البرز و زاگرس در هنگام زمستان برای انجام حوزه‌های ورزش زمستانی از جمله این توانایی‌ها به شمار می‌آید. علاوه بر آن، مراکز و اماکن مقدس مذهبی نیز از مهم‌ترین قطب‌های جاذبه گردشگری را تشکیل می‌دهند. در کنار همه اینها باید از ابنیه و آثار تاریخی و باستانی نام برد که کشورمان را جزو معدود کشورهای با تمدن چند هزار ساله معرفی می‌نماید. ایران از نظر تنوع مذاهب و اقوام و فرهنگ و سنن نیز از مقام والایی برخوردار است که می‌تواند در میان کشورها، شاخص باشد. 
این سایت که نام خود را از برج هزارساله رسکت، از بناهای تاریخی مازندران، گرفته است، حضور و آمادگی خود را جهت بهره‌گیری از امکانات بالقوه و بالفعل گردشگری ایران در همه زمینه‌های یادشده، اعلام می‌نماید تا علاوه بر هموطنان، جهانیان نیز از این نعمتهای خدادادی بهره گیرند

فارسی